Blog > Komentarze do wpisu

Opel Ampera

Celem koncernu Opla jest zaoferowanie klientom pierwszego w Europie samochodu elektrycznego o zwiększonym zasięgu. Najnowsza wersja Opla Ampera zaprezentowana w Paryżu jest jawnym dowodem na to, że firma została przygotowana do rozpoczęcia produkcji tego rewolucyjnego pojazdu pod koniec 2011 r.

Ampera zostanie pierwszym w Europie bezemisyjnym pojazdem z napędem elektrycznym, nadającym się do codziennej jazdy.Poprzez zastosowanie elektrycznego układu napędowego, zapewniającego doskonałe przyspieszenie i ulepszenia na wysokim poziomie. Pięciodrzwiowa Ampera może pomieścić czterech pasażerów, ma bardzo pojemny bagażnik i charakteryzuje się zwiększonym zasięgiem wynoszącym ponad 500 kilometrów. Opel Ampera będzie jak najbardziej odpowiednia do codziennej jazdy dla większości europejskich kierowców. Dla przykładu, około 80 % niemieckich kierowców pokonuje dziennie mniej niż 50 km.

Koła Ampery napędzane są elektrycznie cały czas i przy każdej prędkości. W przypadku przejazdów do 60 km pojazd korzysta z energii elektrycznej magazynowanej w 16-kWh akumulatorze litowo-jonowym.Podczas jazdy na napędzie elektrycznym Ampera emituje 0 CO2.Jednak gdy, akumulator litowo-jonowy się wyczerpie, automatycznie włącza się napędzany benzyną silnik/generator i wydłuża całkowity zasięg o ponad 500 km przy pełnym baku paliwa. Akumulator można naładować (w ciągu ok. 3 godzin przy napięciu 230V), podłączając pokładowy system ładowania pojazdu do standardowego, domowego gniazdka. W odróżnieniu od konwencjonalnych pojazdów akumulatorowo-elektrycznych ,Opel Ampera eliminuje „obawy o zasięg”, dając kierowcy pewność, że samochód nie zatrzyma się nagle z rozładowanym akumulatorem.

Ponad 280 ogniw litowo-jonowych w zestawie w kształcie litery T gwarantuje wystarczającą moc. Ledwie słyszalna elektryczna jednostka napędowa charakteryzuje się bezpośrednim momentem obrotowym rzędu 370 Nm, co odpowiada mocy 150 KM, przyspiesza Opla od 0 do 100 km/godz. w ciągu ok. 9 sekund i nadaje prędkość maksymalną 161 km/h.dziewięciu sekund.

W Wielkiej Brytanii Ampera będzie dostępna przez Vauxhalla w wersji z kierownicą po prawej stronie.

sobota, 12 marca 2011, olopel

Polecane wpisy